Orzechy laskowe w zdrowej diecie – to warto wiedzieć

Powodów, dla których warto sięgać po orzechy laskowe, jest wiele. To smaczna i pożywna przekąska, która z powodzeniem zastąpi nam niezdrowe chrupki lub słodkie smakołyki. Ten wartościowy przysmak oczaruje nas nie tylko swoim smakiem, ale i ogromną wartością odżywczą.

Co należy wiedzieć o orzechach laskowych?

Jaki wpływ ta przekąska może na nasz organizm? Co można zyskać w chwili, gdy nasza zdrowa dieta zacznie uwzględniać obecność orzechów laskowych?

Wiadomo, że orzechy laskowe są źródłem wielu cennych witamin, bez których ludzki organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować. Możemy tutaj znaleźć spore ilości witaminy B1, będącej cennym wsparciem dla serca oraz układu nerwowego, nie brak tu również witaminy B6, dzięki której można w naturalny sposób pokonać zmęczenie oraz wspomóc układ immunologiczny. Dzięki zawartości sporych ilości witaminy E, orzechy laskowe mogą wspierać nas w walce z wolnymi rodnikami, natomiast zawartość kwasu foliowego sprawia, iż możemy w prosty sposób rozwiązać wiele problemów związanych z syntezą aminokwasów oraz z produkcją krwi. W orzechach laskowych nie brakuje też minerałów, w gronie których miejsce bardzo ważne zajmuje potas. Wiadomo, że jest on rewelacyjnym wsparciem dla układu nerwowego, ma on również ogromny wpływ na to, w jaki sposób funkcjonują nasze mięśnie (w tym tak ważny dla naszego zdrowia mięsień, jakim jest serce).

Więcej wpisów o zdrowym stylu życia, odchudzaniu i treningach, znajdziesz w serwisie czemu.pl.

Orzechy laskowe stanowią też bardzo dobre źródło cynku

Cynk to minerał, dzięki któremu można zadbać nie tylko o naturalną odporność organizmu, ale i o piękny wygląd. Dieta, w której regularnie będą pojawiały się orzechy laskowe, może okazać się najprostszym sposobem na to, by wzmocnić swoje włosy oraz w naturalny sposób zadbać o piękny wygląd swej skóry.

A że orzechy laskowe to smaczna i uniwersalna przekąska, każdy z nas bez problemów znajdzie sposób, by włączyć ten wartościowy dodatek do swego menu.