Jak możemy ćwiczyć swój umysł?
Nasz umysł jest naszym najpotężniejszym narzędziem. To dzięki niemu możemy rozwijać swoje biznesy, uczyć się nowych rzeczy i nabywać nowe umiejętności. Bardzo rzadko jednak w naszych planach rozwoju biznesu czy nauki znajduje się również plan treningu dla naszego mózgu. A to właśnie o ten organ powinniśmy dbać w pierwszej kolejności. Bez jego dobrej kondycji nie uda nam się odnieść sukcesu.
Spisuj swoje pomysły i przemyślenia
To nie tylko doskonały sposób, aby nasz pomysły przestały nam uciekać, gdy tylko pomyślimy o czymś innym, ale także pomaga nam ćwiczyć nasz mózg. Spisywanie naszych myśli wymaga od nas uporządkowanie ich. W końcu nie możemy przelać ich na papier w tak chaotycznej formie, w jakiej pojawiają się w naszej głowie. Jeśli będziemy pisać dziennik albo różnego rodzaju listy będziemy ćwiczyć nasze skupienie i oczyścimy odrobinę nasze myśli z negatywnych emocji. Z czasem takie codzienne spisywanie różnych rzeczy może stać się dla nas pewnego rodzaju medytacją. Czysty umysł myśli szybciej, dłużej pozostaje skupiony i pomaga nam rozwiązywać trudne zagadnienia szybciej.
Znajdź sport, który Ci odpowiada
Dotlenianie mózgu i dbanie o swoją kondycję fizyczną jest bardzo ważne dla naszego mózgu. W zdrowym ciele zdrowy duch, jak mawia znane nam wszystkim powiedzonko. Jest w nim sporo prawdy i pokazuje nam coś, o czym bardzo rzadko się mówi. Sport, który wprowadzimy do swojego życia, musi nam się podobać. Jeśli nie znosimy biegać, bez sensu jest inwestować w porządne buty i wychodzenie na jogging codziennie przed świtem. Możemy spokojnie postawić na sporty siłowe albo jogę czy inną lżejszą aktywność. W ten sposób uprawianie sportu stanie się dla nas przyjemne i chętniej wprowadzimy go na stałe do swojej codziennej rutyny.
Wyjdź ze swojej strefy komfortu
Nasz mózg świetnie się czuje w naszej sferze komfortu, ale przez tkwienie w niej mocno się rozleniwia. Nawet jeśli wydaje nam się, że cały czas robimy coś, co nas rozwija, to uczenie się nowych umiejętności czy zdobywanie nowej wiedzy znacznie lepiej mu zrobi. Ważne jest, aby nasz mózg cały czas się gimnastykował. Jeśli postanowimy sobie to odpuścić, z czasem nasz mózg zacznie dużo słabiej radzić sobie z nowymi zadaniami. Uczmy się od czasu do czasu czegoś na pamięć, nawet jeśli miałyby to być rozkłady jazdy autobusów, którymi jeździmy, aby nasz umysł mógł cały czas się gimnastykować. W końcu nieużywany organ z czasem zaczyna zanikać.
W zdrowym ciele zdrowy duch! Zgadzam się, że odpowiednie dotlenienie mózgu i sporty, które dodatkowo wymagają myślenia są pomocne w ćwiczeniu umysłu.