Jak skutecznie zacząć się odchudzać? – podstawowe porady

Duży procent osób na całym świecie mierzy się z otyłością – jest to problem XXI wieku. Otyłość to nie tylko niezbyt zadbana sylwetka, ale również samodestrukcja, dlaczego?

Otyłość prowadzi do wielu różnych chorób, na przykład cukrzyca, która jest nieuleczalna. Dziś jednak nie będziemy rozmawiać o skutkach otyłości, ale o sposobach walki z tym czyli – jak skutecznie zacząć się odchudzać?

Start odchudzania – obliczenie zapotrzebowania kalorycznego

Aby zacząć jakkolwiek proces odchudzania, musimy ustalić przede wszystkim, naszą wagę początkową, oraz cel jaki chcemy osiągnąć (-10kg/-30kg/-50kg), kiedy już się zważymy (oczywiście robimy to na czczo) możemy obliczyć to jakie wynosi nasze zapotrzebowanie kaloryczne, jak to zrobić?

Jak usuwać złe produkty z diety krok po korku?

Kolejnym ważnym krokiem w drodze do zdrowej sylwetki to stopniowe odrzucanie złych produktów – coca cola, fast foody, energetyki itp.

Dlaczego nie wszystko od razu? – stopniowe poprawianie diety jest kluczem

Odrzucanie wszystkiego od razu jest bardzo negatywne dla naszego organizmu z jednej prostej przyczyny – kiedy jemy na co dzień dużą ilość niezdrowych rzeczy i nagle z dnia na dzień wszystko odrzucimy, nasz organizm dostanie pewnego rodzaju szoku oraz stresu, a nasz organizm bardzo nie lubi gwałtownych zmian, dlatego właśnie wszystko powinniśmy robić stopniowo.

Zacznij ćwiczyć w domu

Dlaczego zacząć ćwiczyć w domu, a nie na siłowni? Tutaj również chodzi o wyrobienie pewnego nawyku – nawyku do treningu, niektórzy ludzie posiadają pewną barierę, że boją/wstydzą się pójścia na siłownie, ponieważ ktoś może ich ocenić, bądź wyśmiać (oczywiście takie sytuacje nie mają miejsca) aczkolwiek cały czas może ktoś mieć takie myśli i przypuszczenia, dlatego warto robić treningi w domu gdzie czujemy się pewnie i swobodnie, natomiast kiedy będziemy czuć się naprawdę pewni, możemy wybrać się na trening na siłownię.

Dodawaj do diety zdrowe jedzenie krok po kroku

Tutaj podobna sytuacja co w przypadku eliminowania złych nawyków – robimy to stopniowo, aby nasz organizm się przyzwyczaił do pewnych nowych zdrowych posiłków. Dobrą metodą jest nagradzanie się za postępy w żywieniu, ponieważ wtedy będziemy mieli realną chęć cały czas trzymać się w swoich postanowieniach.

Atrakcyjne pomysły na odchudzanie znajdziesz w serwisie https://www.wtoku.pl/.

Śledź regularnie postępy po starcie diety

Ostatnim krokiem jest śledzenie wszystkich postępów, od pierwsza dnia. Zapisywać czy progresujemy, ponieważ właśnie wtedy będziemy wiedzieli czy działamy dobrze, czy też popełniamy jakiś błąd, a w takim przypadku o wiele szybciej go zniwelujemy. W tym przypadku również warto się wynagradzać za wykonanie widocznych postępów, będziemy mieć większą chęć cały czas trzymać dietę i pracować nad sobą, a przecież właśnie o to chodzi, prawda?