Dlaczego warto pokochać second-handy?

Second-handy to sklepy cieszące się od lat ogromną popularnością. Wciąż są jednak osoby, które sceptycznie podchodzą do idei kupowania w nich dla siebie ubrań. Dla wielu z nich ma to być praktyka niehigieniczna, a ubrania w second-handach są wystawiane dla biedniejszych osób, które nie mogą pozwolić sobie na coś nowego z metką. Tymczasem takie miejsca są jednymi z najlepszych sklepów, do jakich warto się udać.

Dbanie o środowisko

Kupowanie ubrań z drugiej ręki to jedne z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów dbania o środowisko. Kiedy kupuje się ubranie na rynku wtórnym, nie przyczynia się do emisji szkodliwych dla środowiska gazów i odpadów oraz do wyzysku pracowników pochodzących z Trzeciego Świata. W ten sposób daje się drugie życie tym sztukom odzieży, które w przeciwnym razie zostałyby pocięte, spalone albo zakopane pod ziemią i w efekcie rozkładu zatruwałyby glebę i wodę. Jeśli proponowane ubrania są w dobrym stanie, warto je zakupić, to w ten sposób można skutecznie odciążyć środowisko z dodatkowej dawki zanieczyszczeń.

Dużo ciekawych propozycji za małe pieniądze

W sklepach typu second-hand można zakupić dla siebie ubrania znanych projektantów za niewielkie pieniądze. Są przysyłane z zagranicy albo bogatszych rejonów świata, a na sklep trafiają tylko te porządne i nienoszące znaczących śladów użytkowania. Oznacza to, że można kupić pełny produkt za ułamek ceny wyjściowej. Dla wielu osób to doskonały sposób na oszczędzanie, szczególnie młodych, które chcą uzupełnić swoją szafę w odpowiedzialny, ale tani sposób. Żeby wyłapać perełki, trzeba pojawić się w sklepie tuż po dostawie, bo wiele osób chętnie przeszukuje wieszaki w poszukiwaniu czegoś na sprzedaż.

Porządne ubrania zza granicy

Wiele osób uważa, że ubrania szyte na zachodni rynek są lepiej wykonane, niż te, które producenci wysyłają do Polski. Ta obserwacja bardzo często się potwierdza także w przypadku produktów spożywczych czy mebli. Kupowanie w second-handach pozwala więc zakupić bardzo porządne ubrania, czasami jeszcze z metką, które co prawda można zakupić w Polsce w sklepach popularnych sieciówek, ale za znacznie więcej i to o znacznie mniejszej jakości. Dlatego coraz więcej osób chętnie wstępuje do takich lokali. Jeśli można dostać to samo, ale znacznie lepsze, to czemu by z tego nie skorzystać i jeszcze na tym oszczędzić.

Źródło: www.infokurier.pl