Spodnie XXL. 7 proponowanych stylizacji.

Jeans trousers flat lay on pink background. fashion and trends.

XXL powraca. Klasyczny trend spodni typu skinny już dawno odszedł do lamusa. Obecnie istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o spodnie, z wyraźną cechą wspólną dla wszystkich z nich, mają tendencję do workowatości w pewnym momencie, czy są one szerokie nogawki, lub mom fit styl, szeroki od biodra, ale ciasno na dole. Modeli jest nieskończenie wiele, ale w tym sezonie zdecydowanym zwycięzcą są spodnie XXL, we wszystkich ich wersjach.

Jakie spodnie XXL będą trendy w tym sezonie?

Pod pojęciem spodni XXL kryje się wiele opcji, ale w tym sezonie najważniejsze są spodnie chinos w stylu oversize i spodnie baggy, oba z szeroką nogawką. Szykowny i męski akcent do każdej stylizacji, idealny do biura, ale także do każdego innego stroju.
W tym roku będziemy również świadkami powrotu sztruksu do sklepów, a stamtąd do naszych szaf. Spodnie z tego materiału, w ich bardziej formalnej wersji, z niskim stanem i bardzo długą nogawką, będą sprawcami tego, że sztruks znów stanie się główną tendencją modową.
Najbardziej wyrafinowaną wersją spodni XXL są spodnie satynowe, idealne na każdą wieczorową imprezę.
Nieco mniej XXL-owe, ale za to równie sztandarowe w tym sezonie są spodnie typu split. Nie wiesz, co to takiego? Na pewno tak, choć może nie kojarzysz ich z tą nazwą, są to spodnie z szeroką nogawką na dole z rozcięciem z boku dołu. 
Już w zeszłym roku mogliśmy zaobserwować, jak jeansy z szerokimi nogawkami stały się bohaterem codziennych stylizacji. A w tym roku powracają silniejsze niż kiedykolwiek, we wszystkich wersjach i kolorach, jakie tylko można sobie wyobrazić.

Najlepsze stylizacja ze spodniami XXL.

Jednym z kluczy do stylizacji zawsze była wizualna kompensacja wyglądu, tzn. jeśli górna część stroju była noszona workowato, najlepiej było zdecydować się na mocno dopasowaną dolną część garderoby i odwrotnie.
1. Spodnie w rozmiarze XXL dopasowane do marynarki oversize. Jeśli nie możesz znaleźć stroju o tych cechach, możesz wybrać ubrania w podobnym odcieniu. Możesz uzyskać swobodny wygląd z podstawowym białym T-shirtem, bluzą dresową, długim płaszczem w kratę i wełnianą czapką w jasnym kolorze.
2. W tej samej linii co poprzednio, ale w zdecydowanie innym stylu, użyjemy tego samego stroju XXL, ale tym razem połączymy go z bieliźnianym topem lub body i szpilkami. Nisko upięty kok i czerwone usta, a otrzymasz idealną stylizację na wieczorne wyjście, w stylu femme fatale w najczystszej postaci.
3. Spodnie w rozmiarze XXL z dopasowaną kamizelką, w rozmiarze oversize lub cropped, a pod spodem cienki sweter z golfem, aby uzyskać chłodniejszy wygląd. Uwielbiam, gdy ten ostatni element jest w kolorze, który przełamuje resztę stroju. Dodaj do tego parę loafersów i masz idealny strój do biura.
4. Możesz również zdecydować się na kamizelkę z dzianiny, dodać podstawową białą koszulę, chinosy XXL z cienkim paskiem i buty oxford.
5. Idealny casualowy look z dżinsami z szerokimi nogawkami, kolorowymi trenerami, bluzą z kapturem, oversize’ową marynarką i czapką.
6. Dżinsy slouchy, sweter z dzianiny, gładka pikowana kamizelka i loafersy. Kompletny modny wygląd.
7. Spodnie chino w rozmiarze XXL w kolorze beżowym, brązowym lub innym neutralnym kolorze, z grubym swetrem z wywijanym kołnierzem. Na wierzchu długi płaszcz w kratę w jaskrawych kolorach. Uwielbiam, gdy do monochromatycznej stylizacji dodajemy odrobinę koloru, który dodaje jej oryginalności.