Jak bezpiecznie korzystać ze słońca? – porady o opalaniu
Promienie słoneczne delikatnie muskające naszą skórę sprawiają nam oczywiście olbrzymią przyjemność, ale nie możemy zapominać o tym, że one mogą nam również szkodzić. Nie powinniśmy wystawiać się na ich działanie zbyt często. Tym bardziej nie powinniśmy tego robić bez wcześniejszego zabezpieczenia skóry i ochronienia jej przed ewentualnym przegrzaniem bądź nawet i oparzeniem.
Opalanie skóry – to powinieneś wiedzieć
Ochrona przed słońcem jest kluczowa przez cały rok, ale szczególnie ważna staje się jednak podczas lata. Gdy temperatury powietrza przekraczają wartość trzydziestu stopni C, a nawet w cieniu ciężko znaleźć ukojenie, słońce staje się dla naszego ciała sporym zagrożeniem, dlatego musimy nauczyć się przed nim osłaniać, by mądrze z niego korzystać.
Tak naprawdę nasza skóra źle reaguje na kontakt z jakimkolwiek typem promieniowania
Naturalne promieniowanie słoneczne również jej szkodzi i to pomimo tego właśnie, że jest ono czymś naturalnym. Dłuższe posiedzenie na słońcu potrafi zakończyć się wystąpieniem silnego rumienia, a czasem też i udarem. Jeżeli nie używamy kremów z filtrem, a np. mamy dość silny trądzik lub używamy kosmetyków bogatych w kwasy, ryzykujemy powstaniem poważnych blizn, których potem będziemy pozbywać się latami. Koniecznie zadbajmy więc o to, by chronić swoje ciało. Sięgajmy po dobre dla nas kosmetyki do opalania, które będą bogate w wysokie filtry UV o potwierdzonej skuteczności. Oczywiście nie musimy tak zupełnie rezygnować z opalania, ale korzystajmy z niego z umiarem i zawsze poprzedzajmy je aplikacją filtru. Kremów ochronnych musimy używać na całym ciele. Tylko dzięki nim skóra zostanie dobrze zabezpieczona przed szkodliwą działalnością słońca.
Więcej wpisów z poradami dotyczącymi zdrowego stylu życia, znajdziesz w serwisie https://www.pushup.pl/.
Ochrona przed słońcem nie polega jednak tylko i wyłącznie na regularnym smarowaniu się różnymi kremikami i balsamami. Uwzględnia ona także korzystanie z porządnych okularów przeciwsłonecznych oraz noszenie nakryć głowy i unikanie pełnego słońca w godzinach okołopołudniowych.